Projektas „Saugūs bėgiai“

Traukiniai – viena saugiausių transporto priemonių. Statistiškai kelionė geležinkeliu yra keliasdešimt kartų saugesnė nei kelionė autotransportu. Nelaimių geležinkelyje, nors ir itin retai, bet pasitaiko, tačiau didžiąją jų daugumą lemia neatsargus žmonių elgesys. Siekdami sumažinti nelaimių geležinkeliuose skaičių, tiek modernizuojame infrastruktūrą, kad ši atitiktų aukščiausius saugumo standartus, tiek ir šviečiame visuomenę apie saugų elgesį geležinkelyje.

Projekto „Saugūs bėgiai“ tikslas – didinti visuomenės sąmoningumą ir supratimą apie saugą geležinkelyje, kartu su partneriais įgyvendinant technines, organizacines ir šviečiamąsias priemones, skirtas žmonių gyvybei ir sveikatai apsaugoti.
Siekdama didinti saugumą, LTG Grupės bendrovė „LTG Infra“ įgyvendina šias iniciatyvas:

  •  vykdoma geležinkelių modernizavimo programa: modernizuojamos pervažos, diegiamos papildomos pėsčiųjų ir traukinių eismo saugumo priemonės – vaizdo stebėjimo sistemos ir signalizacijos įrenginiai, įrengiami ar rekonstruojami pėsčiųjų takai;
  • pervažos rekonstruojamos į dviejų lygių susijungimus;
  • papildomai ženklinamos pervažų ir pėsčiųjų perėjų prieigos;
  • kartą per ketvirtį kartu su policijos pareigūnais vykdomos akcijos pavojingiausiose pervažose, kuriose yra didžiausi geležinkelių ir kelių transporto eismo srautai ir įvykę daugiausia eismo įvykių;
  • mokyklose organizuojamos pamokos apie saugų elgesį geležinkelyje;
  • šalia pavojingiausių geležinkelio pervažų rengiamos socialinės informacinės kampanijos, kurios yra plačiai aptariamos.

Daugiau apie projektą skaitykite čia.