„LTG Cargo“ nutraukė sutartį su „Skinest Baltija“: įmonė įtraukta į Nepatikimų tiekėjų sąrašą, siekiama atgauti delspinigius

Siekdama užtikrinti efektyvią techninę krovinių gabenimui būtino traukinių parko priežiūrą ir nebegalėdama toleruoti netinkamų sutartinių įsipareigojimų vykdymo, „LTG Cargo“ nutraukė sutartį su bendrove „Skinest Baltija“. Tokiu būdu „LTG Cargo“ tikisi užkardyti netinkamų detalių tiekimo atvejus bei techninės priežiūros darbų vėlavimą. Bendrovė taip pat buvo įtraukta į Nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Remiantis 2021 m. sudaryta sutartimi, „Skinest Baltija“ įsipareigojo vykdyti krovininių lokomotyvų dyzelinių variklių ir jų sistemų atsarginių dalių tiekimą. Bendrovė taip pat įsipareigojo laikytis esminių sutarties sąlygų ir tiekti tinkamas, t. y. kokybiškas ir laiku pristatomas, detales.

Nepaisant to, per sutarties vykdymo  metus  „LTG Cargo“ pateikė bendrovei per šimtą pretenzijų dėl netinkamai teiktų paslaugų, kurias „Skinest Baltija“ įsipareigojo vykdyti pagal pasirašytą sutartį.

Šiuo metu „Skinest Baltija“ daugiau kaip šimtą dienų vėluoja pristatyti prekes, jai yra priskaičiuota daugiau kaip 30 tūkst. eurų delspinigių. „LTG Cargo“ taip pat užfiksavo, jog per šį laikotarpį tiekėjas apie 40 kartų vėlavo pašalinti perduotų prekių trūkumus ir defektus.  

Dėl „Skinest Baltija“ kaltės kilo per 30  techninių nesklandumų atvejų, kai suplanuotas krovinių gabenimas turėjo būti atidėtas arba sustabdytas jau kroviniui esant kelyje. Daugiau kaip 20 kartų „LTG Cargo“ buvo priversta atlikti neplaninius remonto darbus.   

„Krovinių gabenimas geležinkeliu yra mūsų šalies logistikos stuburas. Sklandžiai, efektyviai ir aukščiausius saugumo reikalavimus atitinkančiai parko priežiūrai teikiame aukščiausią prioritetą. Deja, nuolatinis techninio parko priežiūrai būtinų detalių tiekimo vėlavimas bei brokuotų prekių pristatymas vertė dešimtis kartų atidėti būtinus lokomotyvų remontus, perplanuoti darbuotojų darbus ar derinti jų viršvalandžius.

Nebegalime pasitikėti nuolat įsipareigojimų tinkamai nevykdančiu tiekėju, todėl priėmėme sprendimą imtis kraštutinių priemonių – nutraukti sutartį bei įtraukti „Skinest Baltija“ į Nepatikimų tiekėjų sąrašą“, – sako „LTG Cargo“ vadovė Eglė Šimė.

Tiekėjui vėluojant pristatyti prekes, „LTG Cargo" nuolat ragino jas pristatyti laiku, tačiau „Skinest Baltija“  vis tiek nevykdė savo įsipareigojimų ir prekes pristatydavo tik jai vienai žinomu bei patogiu laiku. „LTG Cargo“ dėjo visas pastangas išsaugoti sutartį – praėjusių metų viduryje su tiekėju buvo sudariusi taikos sutartį. Visgi,  net ir po taikos sutarties sudarymo, „Skinest Baltija“ ir toliau vėlavo tiekti arba teikė kokybės reikalavimų neatitinkančias prekes.