Į pramogų sūkurį pasinerti kvies atsinaujinusi Vilniaus geležinkelio stotis

Muziejų mugė, ekskursijos, gyvo garso pasirodymas, fotografijų paroda, animatoriai, degustacijos ir nemokami ledai – visa tai ir dar daugiau keleivių ir lankytojų lauks Vilniaus geležinkelio stotyje rengiamoje šventėje. „Kelionė prasideda čia“ – į taip pavadintą renginį vasario 2 d. kvies LTG grupės įmonė „LTG Infra“, bendradarbiaujanti su Geležinkelių muziejumi.

Praėjusių metų pabaigoje duris po rekonstrukcijos atvėrusi Vilniaus geležinkelio stotis pildosi naujomis veiklomis – čia jau veikia šviežio maisto bistro, gurmaniškos kavos stotelės, užkandinės, įkurta laikina parodų salė. Netrukus duris čia atvers dar daugiau paslaugų teikėjų.

„Vilniaus geležinkelio stotis tampa europietiško miesto vartais – būtent daugiafunkcėmis erdvėmis išsiskiria Vakarų didmiesčių geležinkelių stotys, į kurias lygiuojamės. Todėl šiandien kuriamoje stotyje stengiamės keleiviams ir stoties lankytojams sukurti komfortiškas bei įvairias patirtis – nuo erdvių dirbti ar ilsėtis – iki skirtingų vietų pavalgyti, susipažinti su kultūra ar istorija. Miesto centre įsikūrusi Vilniaus geležinkelio stotis turi potencialo tapti naujuoju traukos tašku, o tuo įsitikinti galės kiekvienas, atvykęs į pirmąją šventę atsinaujinusioje stotyje“, – sako Vytis Žalimas, viešosios geležinkelių infrastruktūros modernizavimu besirūpinančios bendrovės „LTG Infra“ vadovas.

Muziejų mugė, analoginės fotografijos paroda ir staigmenos

Kartu su partneriais – geležinkelio stotyje įsikūrusiais verslais ir besisvečiuojančiais  muziejais –  „LTG Infra“ ir Geležinkelių muziejus pasiūlys veiklų ir pramogų tiek mažiems, tiek dideliems. Nuo 12 val. iki 19 val. stoties paslaugų erdvėje veiks Vilniaus muziejų mugė, kurioje – edukacijos, pramogos vaikams. Čia vyks ir smagus LR Muitinės pagalbininkų tarnybinių šunų pasirodymas.

Laikinoje parodų salėje bus atidaryta nauja žymaus fotografo Igno Maldaus analoginės fotografijos paroda „Kraštai“. Parodos atidarymas – 18.30 val.

Šventės metu Geležinkelių muziejus 12 val. ir 14 val. surengs nemokamas ekskursijas. Ekskursijų lankytojai sužinos, kaip nuo XIX a. iki šių dienų keitėsi stoties keleivių rūmai, jų apylinkės, kelionės traukiniais ir kas buvo atrasta stoties rekonstrukcijos metu. Daugiau informacijos apie muziejų mugę bei ekskursijas – Geležinkelių muziejaus puslapyje www.ltgmuziejus.lt.

Neseniai veiklą stotyje pradėjęs bistro „Delici“ kvies į picų degustaciją bei gyvo garso vokalistės koncertą, prasidėsiantį 16 val. „Grab&Go“ zonoje veikiantis „Narvesen“ mažuosius šventės lankytojus vaišins nemokamais ledais, o „Gardi stotelė“ kvies į viktoriną su animatoriumi.

Šventė „Kelionė prasideda čia“ vyks vasario 2 d., penktadienį, Vilniaus geležinkelio stotyje, adresu Geležinkelio g. 16. Šventės pradžia – 12 val. Daugiau informacijos.